ARCHIWUM

Obóz artystyczny Świnoujście - lipiec 2010

Pędziwiatry w dniach 13-27 lipca 2010 przebywały na obozie artystycznym w Świnoujściu. Przygotowywany był tam program artystyczny na festiwal "Orfeusz w Italii". Ponadto wzięliśmy udział w wielu imprezach towarzyszących Karuzeli Cooltury m.in. w marszu Unicefu wraz z mistrzem olimpijskim Robertem Korzeniowskim, warsztatach tanecznych prowadzonych przez Rafała Maseraka, podczas których nasze tancerki zostały wyróżnione i nagrodzone. Pędziwiatry spotkały się z zespołem muzycznym Afromental, uczestniczyły w warsztatach salsy oraz warsztatach naukowych. Nie zabrakło wycieczek do Międzyzdrojów, niemieckiego kurortu Ahlbeck oraz rejsów po Bałtyku.


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13


Premiera widowiska "Podwórko Europa" - maj 2007

28 maja 2007 na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi, odbyła się premiera muzyczno - tanecznego widowiska zatytułowanego "Podwórko Europa". Fabułą spektaklu był temat wejścia Polski do Unii Europejskiej. Zawarty materiał muzyczny oparty na popularnych melodiach (muzyki klasycznej i rozrywkowej), charakterystycznych dla krajów Unii oraz doskonałe teksty Kaliny Jerzykowskiej (autorki kilkuset piosenek dla dzieci a także książek), w przystępny, dowcipny sposób wyraziły dziecięce wyobrażenia o świecie, polityce i historii. Ciekawa oprawa muzyczna, choreograficzna i kostiumowa była niewątpliwie atutem przedsięwzięcia.


1   2   3   4   5   6   7


Obóz artystyczny we Włoszech - sierpień 2006

Jeszcze raz się potwierdziła stara maksyma, że co piękne , szybko się kończy. Błyskawicznie skończył się wspaniały obóz artystyczny Pędziwiatrów w Cesenatico na Riwierze Adriatyckiej we Włoszech. Jeszcze długo będziemy wspominać pobyt we Włoszech patrząc na zdjęcia, które pomogą nam przenieść się tam, dokąd z pewnością wrócimy, bo naprawdę warto. Zapraszamy do oglądania zdjęć z pobytu Pędziwiatrów we Włoszech w 2006 roku.


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


Obóz artystyczny w Hiszpanii - sierpień 2005

23.08 - 4.09.2005r. Zespół Piosenki i Tańca Pędziwiatry przebywał w Hiszpanii i we Francji. Pobyt na obozie artystycznym to nie tylko zwiedzanie (Eurodisneyland, Paryż, Lourdes, Andora, Barcelona, Montserrat, Monaco, Wenecja), ale także występy. W zamian za dwudniowe przebywanie w bajecznym Marinelandzie Pędziwiatry dały dwa wspaniałe występy dla licznych turystów. Zespół zaprezentował się również na zachwycającej nadmorskiej scenie w kurorcie Lloret de Mar - letniej stolicy Costa Brava. Wrażeń było bez liku, pogoda dopisała. A poza tym piękne plaże, cieplutka woda Morza Śródziemnego i słońce, słońce, słońce. Mają Pędziwiatry co wspominać.


1   2   3   4   5   6


Obóz artystyczny w Chorwacji - sierpień 2004

Sierpniowe dwa tygodnie upłynęły Pędziwiatrom w słonecznej Chorwacji na wyjeździe integracyjnym, w którym udział wzięli także rodzice. Warto dodać, iż po raz pierwszy Zespół Piosenki i Tańca Pędziwiatry gościł w Chorwacji tuż po zakończeniu działań wojennych i jako jedni z pierwszych turystów witani byli przez ekipy telewizyjne. Pobyt w Chorwacji był bardzo emocjonujący - obfitował w liczne wycieczki - Riviera Kasztelańska, Riviera Makarska, Trogir, Split, Dubrovnik i Jeziora Plitvickie. Ponadto zwiedzanie Wiednia, Wenecji i monumentalnej Groty Postojnej w Słowenii. Oczywiście Pędziwiatry prezentowały się przed publicznością, a wielką niespodziankę przygotowali rodzice - DUŻE PĘDZIWIATRY - którzy przedstawili specjalnie przygotowany program artystyczny w humorystycznej oprawie scenicznej.


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


Pędziwiatry w USA - marzec 2003


1   2   3   4   5   6