DO POSŁUCHANIA

NASZE PIOSENKI

Zespół Piosenki i Tańca Pędziwiatry zgromadził bogaty dorobek artystyczny, na który składają się między innymi: - piosenki dla dzieci i młodzieży, skomponowane wyłącznie dla zespołu,
- inscenizacje choreograficzne do piosenek,
- widowisko muzyczno-taneczne "Flakonik Apolonii czyli cuda w tej budzie",
- teledyski zrealizowane przez Telewizję Polską.


   
Piosenka "Piękna koza"
Śpiewać każdy nie tylko może, ale wręcz powinien, bo lepiej nucić, niż się smucić. Można skocznie lub śpiewnie, wesoło lub rzewnie, solo lub w zespole, w domu i w szkole, na trzepaku i na szlaku, w łazience i na scence, w górach i nad morzem - bo każdy śpiewać może! l każdy znajdzie w tym zbiorku coś na miarę swoich potrzeb i możliwości.


Daj się lubić
Cd z 17 piosenkami, które pojawiły się w naszym repertuarze w różnym czasie, i które od tamtego (różnego!) czasu najbardziej lubimy śpiewać. Posłuchaj i...
Daj się lubić!
Daj się lubić!
Uśmiechaj się do ludzi,
Czy luty to, czy maj!
Daj się lubić, daj!
Płytę zrealizowano dzięki pomocy firmy INTERSERVIS Biuro Targów (Łódź, ul. Piotrkowska 249/251)Fragment piosenki "Parnas"

Fragment piosenki "Blues-rock"
Flakonik Apolonii Piosenki z naszego pełnospektaklowego musicalu o przyjaźni, miłości i radości, jaką niesie kontakt ze sztuką: muzyką, tańcem, plastyką, teatrem. Posłuchaj i zadzwoń, żeby się dowiedzieć kiedy gramy! Do zobaczenia na przedstawieniach! A tu dla zachęty - fragmenty! Płytę zrealizowano dzięki pomocy firm: PKO Bank Państwowy i KOPIFAX.


   
Fragment piosenki "Ojciec Wirgiliusz"

Fragment piosenki "Bajka dla mamy"
Dwie kasety, razem 35 piosenek, wśród nich te, od których zaczynaliśmy i te które najchętniej śpiewamy przy ognisku na naszych pędziwiatrowych obozach bez kostiumów, bez świateł i tremy. Naszym zdaniem, na tych kasetach każdy znajdzie coś "w sam raz dla siebie". Jest też coś dla rodziców, ot! choćby opowieść o "Ojcu Wirgiliuszu" (wykonując tę piosenkę wpadamy na scenie w zbiorowy, muzyczny amok!), czy jedna z naszych najulubieńszych"Bajka dla mamy".Fragment piosenki "Pędziwiatry"

Fragment piosenki "Uśmiech zucha"

Fragment piosenki "Przyjaciel mój muchomor"
Piosenki nagrane na tej płycie to najstarsze przeboje Pędziwiatrów. Każda z nich posiada ciekawą historię - szlagier "Pędziwiatry" przez wiele lat był wizytówką zespołu na scenach polskich i europejskich. Na estradę wjeżdżał ogromny kalosz, w którym siedział mały Pędziwiatr, a wokół tańczyli tancerze, refren o siedmiomilowych butach śpiewała zawsze cała publiczność.Fragment piosenki "Fajnie mieć brata"

Fragment piosenki "W poszukiwaniu czwartej klepki"

Fragment piosenki "Uśmiech na wszystko"
Uśmiech na wszystko! - Myśl ta towarzyszy Pędziwiatrom w ich artystycznych podróżach. Te słowa to refren jednej z najstarszych piosenek zespołu, których kilka znajdziecie na tej płycie. Są to m.in. "Słońce i wiatr", "W moim mieście pada śnieg". Utwór "Szła piosenka z harcerzami" towarzyszył finałowemu koncertowi Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach.Fragment piosenki "Miss podwórka"

Fragment piosenki "Mazurki z mojego podwórka"

Fragment piosenki "Christina"
Zapraszamy do muzycznej przechadzki po naszym mieście - spacer po Łodzi z Pędziwiatrami umożliwi Wam poznać urok tego miejsca. Opowiemy o charakterystycznych zakątkach miasta, wesołych zabawach podwórkowych a także o licznych podróżach do innych miast świata, z których pełni wrażeń, wracamy zawsze do ... Łodzi.


Fragmenty piosenek wykonywanych przez naszych wokalistów.

Fragment piosenki "Valentino"
Fragment piosenki "Muzyczka"
Fragment piosenki "Rudy rydz"